Classic and Jazz - Włodek Pawlik Trio

Classic and Jazz - Włodek Pawlik Trio

Classic and Jazz - Włodek Pawlik Trio w ramach XI edycji Wawer Music Festival!

Zapraszamy wszystkich serdecznie na koncert dnia 20.10.2019 o godz. 17:30 do Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego Boss ul. Żwanowiecka 20 w Warszawie.

Najsłynniejsze arie i pieśni Stanisława Moniuszki w jazzowej, mistrzowskiej interpretacji Włodka Pawlika i jego TRIO!

Włodek Pawlik (ur. 1958) – pianista i kompozytor, laureat nagrody Grammy 2014 za płytę „Night In Calisia”. Jest absolwentem klasy fortepianu prof. Barbary Hesse-Bukowskiej w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Ukończył też studia na wydziale jazzowym Hochschule für Musik w Hamburgu. W 2007 roku uzyskał doktorat na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina, gdzie aktualnie prowadzi wykłady z improwizacji. W jego dorobku znajduje 30 autorskich płyt, szereg dzieł muzyki filmowej, teatralnej, kompozycji orkiestrowych, muzyka do baletu, opera, kantata, dwa koncerty fortepianowe, utwory wokalne.

 

Cechą charakterystyczną twórczości Pawlika jest wyjątkowa łatwość i naturalność, z jaką porusza się w swojej twórczości posługując się różnorodnymi technikami w komponowaniu muzyki. Jest bez wątpienia mistrzem muzycznego collage’u.

Włodek Pawlik wziął na warsztat najsłynniejsze pieśni i arie Stanisława Moniuszki aranżując je i nagrywając w jazzowej estetyce wraz z Pawłem Pańtą na kotrabasie i Adamem Zagórskim na perkusji.