Lwy Fortepianu 13.02.2022 - Warszawa

Lwy Fortepianu 13.02.2022 - Warszawa

Wyjątkowy koncert "Lwy Fortepianu" z udziałem takich gwiazd jak:

Legendarny Mikhail Woskresienski – Narodowy Artysta Rosji

Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod dyr. Bogdana Olędzkiego

Elisey Mysin, Eva Gevorgyan, Natalia Trull

13.02.2022, godz. 17:30 – Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Hotelu Boss, Stary Młyn, ul. Żwanowiecka 20 Warszawa.

Bilety po 80 zł w Recepcji Hotelu Boss lub na:

EBILET

BILETYNA


 

Mikhail Woskresienski

Należy do grona najwybitniejszych pedagogów fortepianu na świecie. Ukończył Moskiewskie Konserwatorium, gdzie studiował u I. Klyachko, B. Zemliansky'ego, Y. Milsteina, L. Oborina (fortepian) i L.Roizmana (organy). Mikhail Woskresienski jest laureatem Międzynarodowego Konkursu Schumanna w Berlinie, Rio de Janeiro, Konkursu im. George'a Enescu w Bukareszcie oraz Konkursu Van Cliburna w Fort Worth. W 1966 r. został uhonorowany nagrodą Zasłużony Artysta Rosji, a w 1989 r. Artystą Ludowym Rosji. Występował na wszystkich kontynentach z ponad 150 dyrygentami. Ogromny repertuar Woskresienskiego obejmuje wszystkie sonaty Beethovena, wszystkie utwory Chopina, 64 koncerty fortepianowe z orkiestrą. Nagrał ponad 50 płyt CD. Mikhail Woskresienski jest prezesem Międzynarodowego Konkursu Skriabina w Moskwie.

Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej

W 2003 roku zespół nagrał płytę z Czterema porami roku Vivaldiego. Partię solową wykonał Jan Lewtak, orkiestrę zaś prowadził Antoni Wit. W 2008 roku ukazała się płyta wydana przez firmę Lipinski Sound zawierająca Cztery pory roku Vivaldiego, którą zespół pod kierownictwem Jana Lewtaka nagrał z Mariuszem Patyrą w partii solowej. W tym samym roku Orkiestra pod dyrekcją Antoniego Wita nagrała dla firmy Naxos płytę z utworami Krzysztofa Pendereckiego na orkiestrę smyczkową.

W lutym 2009 roku, w 100. rocznicę urodzin Grażyny Bacewicz zespół wystąpił w Filharmonii Narodowej z monograficznym programem zawierającym dzieła tej wybitnej kompozytorki i dokonał prawykonania odnalezionych dwóch jej utworów: Sinfonietty z 1929 roku oraz Symfonii z 1946 roku. Dzieła te znalazły się na płycie poświęconej twórczości Bacewicz na orkiestrę smyczkową nagranej przez Orkiestrę Kameralną Filharmonii Narodowej dla Sony Music. W grudniu 2011 roku odbył się koncert uświetniający jubileusz 10-lecia istnienia Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej, który został zarejestrowany i wydany na płycie (Filharmonia Narodowa / CD Accord). Nagranie to otrzymało nominację do nagrody Fryderyk 2013. W lutym 2013 roku płyta z dziełami Krzysztofa Pendereckiego wydana przez Naxos uhonorowana została nagrodą Grammy.

Nagrodzony album zawiera utwór Fonogrammi w wykonaniu zespołu pod dyrekcją Antoniego Wita. W 2016 roku zespół wystąpił w Tokyo Opera City Concert Hall w Japonii, a w czerwcu 2019 w Seoul Arts Center w Korei Płd.

Elisey Mysin

Elisey Mysin urodził się w rosyjskim mieście Stawropol. Jego przygoda z instrumentem rozpoczęła się, gdy miał cztery lata. Cudowne dziecko studiuje obecnie  w Konserwatorium Moskiewskim pod kierunkiem nauczycielki fortepianu i solistki Natalii Trull.

Eva Gevorgyan

Urodzona 15 kwietnia 2004 r., uczennica Natalii Trull w Centralnej Szkole Muzycznej w Moskwie.  Pianistka została nagrodzona na ponad 40 międzynarodowych konkursach dla młodych pianistów. Laureatka IX nagrody XVIII Konkursu Chopinowskiego 2021.

Natalia Trull

Ukończyła Moskiewskie Konserwatorium, kształcąc się u prof. Woskriesienskiego. Znaczącym elementem jej kariery pianistycznej było przyznanie pierwszej nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Belgradzie w 1983 roku. Jednak największym sukcesem okazało się zdobycie srebrnego medalu na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznymim. Piotra Czajkowskiego w Moskwie w 1986 roku.