Wawer Music Festival

Jest to 10- miesięczny festiwal odbywający się w pięknych wnętrzach Hotelu BOSS w Warszawie, prezentujący "różne spojrzenia" na muzykę poważną. Festiwal konsoliduje środowisko prawobrzeżnej Warszawy, dając mieszkańcom możliwość uczestniczenia w najwyższej klasy koncertach muzyki klasycznej.

Na każdą edycję Festiwalu składa się dziesięć wydarzeń artystycznych, które tworzą polscy
i zagraniczni artyści, będący u szczytu sławy, jak i na jej początku. Szczególnie ważna jest promocja wybitnie utalentowanych młodych muzyków. Dla nich akceptacja warszawskiej publiczności staje się ważnym impulsem do dalszej kariery. Z każdym koncertem wiąże się wystawa obrazów, gobelinów, ikon, wyrobów ludowych, akwareli, instrumentów.

W ciągu ca.100 -150 minut koncertu połączonego z różnego rodzaju wystawami i wernisażami, artyści prezentują krótką lekcję historii muzyki, odwołując się do kompozycji z poprzednich epok, jak
i utworów współczesnych. Sięgają po dzieła polskich oraz zagranicznych autorów, przekonując, że muzyka klasyczna wcale nie musi być poważna. W standardowych i zupełnie awangardowych aranżacjach, łącząc gatunki muzyki klasycznej, operowej, musicalowej czy jazzowej trafiają do publiczności złożonej nie tylko z wytrawnych melomanów, ale również odbiorców poznających dopiero piękno szlachetnego brzmienia. Z równym powodzeniem, jednych i drugich angażują do czynnego udziału w koncercie, zachęcając do współtworzenia kilkusetosobowej orkiestry czy chóru. Bardzo wysoki poziom artystyczny, dogodność miejsca i regularność terminu, a przede wszystkim oryginalność polegająca na syntezie różnych form muzyki klasycznej, sprawiają, iż „Wawer Music Festival” jest interesującym zjawiskiem na kulturalnej mapie Warszawy w dodatku wywodzącym się z Wawra i dla mieszkańców Wawra przeznaczonym. Nazwa projektu wzmacnia nierozerwalność wydarzeń z miejscem jego realizacji, społecznością lokalną Dzielnicy Wawer, jej tożsamością
i wizerunkiem społecznym.

Festiwal szybko zyskał rozgłos, renomę i akceptację. Uzyskał honorowy patronat Marszałka Województwa Mazowieckiego, Prezydenta m.st. Warszawy, Burmistrza Dzielnicy Wawer i Prezesa Stowarzyszenia "Inicjatywa dla Wawra".

W 120 koncertach dla blisko 45 tys. publiczności wystąpiło ponad 300 artystów z 13 krajów: Japonii, Korei, Wietnamu, Mongolii, USA,W. Brytanii, Łotwy, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Słowacji, Rosji i Polski.