0.04.2022 – Duety Muzyczne – Artyści XXI wieku

0.04.2022 – Duety Muzyczne – Artyści XXI wieku

 

 

 

W niedzielę 10.04.2022 o godz. 17:30 w Starym Młynie Hotelu BOSS w Warszawie przy ulicy Żwanowieckiej 20 zgromadzona publiczność będzie miała możliwość wziąć udział w niezwykłym popołudniowym koncercie „Artyści XXI wieku”. Koncert rozpocznie muzyczne starcie DUETU FACE2FACE.

Duet ten przełamuje granice między różnymi gatunkami i stylami muzycznymi. W jego skład wchodzą niezwykle wszechstronni i kreatywni akordeoniści – PAWEŁ JANAS I BARTOSZ KOŁSUT. Gra Bartosza Kołsuta charakteryzuje się głęboką wrażliwością i emocjonalnym zaangażowaniem w każdej interpretacji dzieła muzycznego.PAWEŁ JANAS to niezwykle wszechstronny muzyk i kompozytor, który łatwością porusza się na gruncie muzyki klasycznej, współczesnej, elektronicznej i improwizowanej. Zdobył tytuł Mistrza Świata w grze na akordeonie cyfrowym we Włoszech. Zapowiada się muzyczne starcie tytanów. Następnie  ANNA GÓRSKA zabierze nas w świat muzyki wokalnej. Anna Górska - sopran, studentka śpiewu solowego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, w klasie prof. Ewy Iżykowskiej-Lipińskiej. Uczestniczka wielu kursów i koncertów w Polsce i za granicą. Miała okazję pracować z wieloma wybitnymi śpiewakami m.in Jeremy Carpenter, Elin Rombo, Camilla Tilling, Matti Hirvonen, Irene Kudela, Jitka Stokalska czy też z Krzysztofem Trzaskowskim. Oprócz zainteresowań muzycznych, które obejmują zarówno śpiew operowy, musicalowy jak i grę na skrzypcach, interesuje się również językami obcymi. Jest absolwentką Instytutu Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim , na którym napisała pierwszą w historii uczelni pracę magisterską w języku szwedzkim. Anna Górska zaprezentuje utwory z repertuaru operowego, pieśniarskiego oraz musicalowego. Przy fortepianie towarzyszyć artystce będzie prof.  ANDRZEJ TATARSKI, który od lat prowadzi intensywną działalność artystyczną jako solista i kameralista. W kręgu zainteresowań artysty pozostaje także muzyka francuska, w tym twórczość Oliviera Messiaena, którego cykl Catalogue d'oiseaux wykonał jako pierwszy polski pianista. Zwieńczeniem wieczoru, będzie mistrzowski recital skrzypcowy zwycięzców  Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. St.Moniuszki w Rzeszowie – POLISH VIOLIN DUO MARTY GIDASZEWSKIEJ I ROBERTA ŁAGUNIAKA. Artyści robią obecnie zawrotną karierę. Grają liczne koncerty, nagrywają płyty i wygrywają konkursy muzyczne. Stali się prawdziwą wizytówką artystów polskich młodego pokolenia.Każde spotkanie ze sztuką tych młodych, ale już wielce utytułowanych muzyków jest przeżyciem, które nie pozostawi Was obojętnym.

Zapraszamy na koncert pełen wrażeń do Hotelu Boss w niedzielę 10.04.2022r. o godz. 17:30. Bezpłatne zaproszenia dostępne są w Urzędzie Dzielnicy Wawer oraz w Recepcji Hotelu BOSS (22-51-66-100).