III Suita Narodów Europy - 02 V 2021 - Warszawa

III Suita Narodów Europy - 02 V 2021 - Warszawa

Po ogromnym sukcesie I edycji Suity Narodów Europy z przyjemnością zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie jakim jest III Suita Narodów Europy, która odbędzie się podczas V EFAM w dniu 02.05.2021 o godzinie 20:00 w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Boss ul. Żwanowiecka 20 w Warszawie.

Utwór napisany przez sześciu kompozytorów z różnych krajów Europy. Utwór „Suita Narodów Europy cz. 3”, ukierunkowany jest na ułatwienie polskiej publiczności kontaktu z nową muzyką oraz zapoznanie się z twórczością artystów zagranicznych, sprzyja to również prezentacji nowych polskich dzieł poza granicami Państwa, równocześnie zachęcając do współpracy z najmłodszym pokoleniem muzyków. Wyjątkowość tego dzieła polega na jego różnorodności i wkładu kompozytorów z różnych krajów europejskich. Powstająca druga część Suity to utwór wokalnoinstrumentalny o wielu warstwach.

Kombinacja instrumentów jest całkowicie dowolna. Taka różnorodność daje mnóstwo możliwości twórczych, jednocześnie zapewniając spójność wszystkich części.

Autorami dzieła są: Marcin KOPCZYŃSKI (Polska), Victor VOJCIK (Białoruś), Hanna Kopijka (Ukraina), Kirill VOLKOV (Rosja), Eliska CÍLKOVÁ (Czechy), Konstanty Vilensky (Polsa/Ukraina).


 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca” oraz logotypu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.