Koncert Hanny Banaszak 16.04.2023

Koncert Hanny Banaszak 16.04.2023

Zapraszamy serdecznie na koncert jednej z najwybitniejszych wokalistek jazzowych i piosenkarek estradowych HANNY BANASZAK, która wystąpi 16 kwietnia 2023 roku w Hotelu Boss przy ul. Żwanowieckiej 20 w Warszawie. Na instrumentach zagrają: Jacek Szwaj – fortepian, Zbigniew Wrombel – kontrabas, Andrzej Mazurek – instrumenty perkusyjne

Hanna Banaszak swoją drogę artystyczną rozpoczęła pod koniec lat 70. Często podkreśla, że w pracy interesuje ją różnorodność i wiarygodność każdej kolejnej odsłony. Już na samym początku zainteresowali się nią współcześni poeci i kompozytorzy.

W swoim repertuarze ma standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej począwszy od lat 30. i 40., a także polskie przeboje okresu międzywojennego, tematy jazz-rockowe, ballady i piosenki współczesne, często pisane specjalnie dla niej. Jest również poetką i fotografikiem.

Hanna Banaszak w swym artystycznym dorobku, posiada liczne nagrody i wyróżnienia. Minister Kultury i Sztuki uhonorował ją medalem Gloria Artis. Jest posiadaczką statuetek: Victora, Kreatora, Bursztynowego Słowika, Prometeusza, a także laureatką kilku nagród festiwalowych. W 2013 roku od Polskiego Radia otrzymała prestiżową nagrodę za dotychczasowy dorobek – tzw. Honorowy Złoty Mikrofon. W roku 2014 wręczono jej nominację do tytułu "Mistrz Mowy Polskiej". W tym samym roku Prezydent RP Bronisław Komorowski odznaczył ją Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Bilety do nabycia na:

EBILET

BILETYNA

oraz w recepcji Hotelu Boss przy ul. Żwanowieckiej 20 w Warszawie